Ogłoszenia parafialne

22. Niedziela zwykła

Niedziela, 1 września 2019

W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

Dziś także pierwsza niedziela miesiąca września. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej i modlitwao pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia.

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego: w Klikuszowej, jutro o godz. 8.oo, a w Morawczynie o godz. 9.oo. Zachęcamy i prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców katechetów i wychowawców, był to czas rozpoczęty w imię Boże.

Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, by poza nauką znaleźć właściwe miejsce. Zapraszamy do służby ministranckiej, lektorskiej, chóru parafialnego, Grupy Apostolskiej Dzieci, zespołu muzycznego i innych grup, działających w naszej parafii.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.oo spowiedź przed pierwszym piątkiem, a o godz.18.oo Eucharystia i Godzina Święta. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.oo, a o godz.18.oo Msza św.

W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 19.15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo.

W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo z różańcem, rozważaniem tajemnic fatimskich i zmianka tajemnic różańcowych o godz.17.3o. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 3 IX - św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  • 7 IX - św. Melchior Grodziecki (1582-1619), pochodzący z Cieszyna jezuita, męczennik, który zginął podczas prześladowania katolików w Czechach (wspomnienie obowiązkowe);
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Trutego. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Trutego do nr 65 do 72a. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!