Ogłoszenia parafialne

20. Niedziela zwykła

Niedziela, 18 sierpnia 2019

W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W czwartek celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W najbliższy czwartek, 22 sierpnia, radujemy się Maryją - Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak i uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna - Króla i Pana wszystkiego.

W sobotę, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.

Dożynki Podhalańskie, w Sanktuarium Ludźmierskim, odbędą się w pierwszą niedzielę września. Naszą parafię, w tym roku, będą reprezentowali mieszkańcy Obidowej. Już dziś dziękujemy za przygotowanie wieńca dożynkowego i delegację na tę uroczystości. Bóg zapłać!

W tym tygodniu patronują nam:
  • 20 VIII - św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
  • 21 VIII - św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Trutego. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Trutego do nr 51 do 57. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!