Ogłoszenia parafialne

19. Niedziela zwykła

Niedziela, 11 sierpnia 2019

Dzisiaj, 11 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Natomiast w czwartek przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji sięgającej V wieku.

W Polsce ta uroczystość obchodzona jest, jako święto Matki Bożej Zielnej. W czwartek do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów, ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia, tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku Niebu. Porządek Mszy św. niedzielny. W Ludźmierzu główny odpust parafialny.

Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę. Od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski, wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną.

W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu. Maryi wniebowziętej polecamy też jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 14 VIII - św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz;
  • 15 VIII - Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia;
  • 17 VIII - św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Trutego. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Trutego do nr 43 do 47. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!