Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela, 28 kwietnia 2019

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

Także dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Nie zapominajmy też, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie jest Boże miłosierdzie. Zmartwychwstały Pan Jezus nie rozlicza Piotra z trzykrotnego zaparcia się Go, ale trzykrotnie pyta o miłość. Dlatego Kościół przypomina, ze jest jeszcze czas na spowiedź świętą i Komunię wielkanocną.

W najbliższą środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo, a w niedzielę i święta nakazane, przed Mszą św. o godz. 16.30. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel.

Kiedy wiele osób i rodzin boryka się z problemem bezrobocia, nie można pominąć okazji, jaką daje pierwszomajowe wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, aby żarliwie prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.3o spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 18.oo. W pierwszy piątek miesiąca, 3. Maja, spowiedź od godz. 16.3o, a godz.17.oo. Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18.15. Po spowiedzi Msza św.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, wyjątkowo w sobotę - od godz. 9.oo. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Różaniec od godz. 17.3o i zmianka tajemnic różańcowych.

Na Mszy św. godz.11.3o uroczyste obchody Dnia Strażaka, będziemy polecali Bożej Opatrzności wszystkich żyjących i zmarłych druhów pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie!

• 29 kwietnia - św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,
  • 30 kwietnia - św. Wojciech (956-997), biskup, męczennik, benedyktyn, misjonarz Prusów, główny patron Polski,
  • 2 maja - św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,
  • 4 maja - św. Florian (ok. 250-304). Rzymianin, męczennik, patron strażaków.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku od nr 89 do 96 B. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 97 do 102 C. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.00.