Poniedziałek wielkanocny

Poniedziek, 22 kwietnia 2019

Poniedziałek - Drugi dzień świąt Wielkanocnych. Msze św. w porządku niedzielnym z wyjątkiem Eucharystii o godz.17.oo, której nie będzie. Ofiara na tacę przeznaczona jest na UJP II i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać!

Zachęcamy bardzo gorąco do uczestnictwa w Mszach św. przez całą oktawę Wielkanocy. Pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, w tym szczególnym czasie.W piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Za tydzień - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać.

Jako ludzie wierzący, dalej składamy sobieżyczenia, aby wiara w obecność zmartwychwstałego Jezusa pośród nas, przeniknęła nasze życie w każdym jego wymiarze. Wszystkim parafianom w kraju, rozproszonym po świecie, gościom, życzymy i modlimy się, ażeby w życiu każdego z Was nie zabrakło miłości, tej Bożej, której nauczył nas Pan Jezus wydając siebie z miłości za zbawienie świata. Szczęść Boże!

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku od nr 79 do 88. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 89 A do 96 B. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.00.

Niech czas: „Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego”, będzie przeżyty w łasce u Boga i ludzi! Szczęść Boże!