Uroczystość Objawienia Pańskiego

Niedziela, 6 stycznia 2019

Uroczystość dzisiejsza przypomina nam prawdę, że Bóg przyszedł na świat dla wszystkich i pragnie zbawienia każdego człowieka. Mędrcy podążający do Betlejem są reprezentantami narodów całej ziemi. Uczmy się od nich gorliwości i mądrości w szukaniu Boga. Ogarnijmy modlitwą tych, którzy jeszcze nie poznali Chrystusa. Prośmy o nowy zapał dla Kościoła w głoszeniu Ewangelii wszystkim narodom.

Podczas Mszy św. poświęciliśmy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców; Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak Oni, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak, kreślony w czasie wizyty duszpasterskiej stanowi także, świadectwo naszej wiary.

Święto dzisiejsze jest dniem modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. W archidiecezji krakowskiej obchodzony jest dziś także Dzień Misyjny Służby Liturgicznej. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.

W najbliższą niedzielę, 13 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Może warto przypomnieć sobie datę i miejsce naszego chrztu, a może zdać sobie sprawę, że poprzez chrzest każdy z nas stał się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego lepszego – świętego życia.

Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i  rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej i w gablotce parafialnej. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne i panującą grypę, zostaje zmieniony plan wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień:
Kolęda rozpoczyna się o godz. 9:00 (poza Morawczyną, gdzie początek o 8:30). Prosimy zwrócić uwagę na nowy podział odcinków kolędowych.

7 I 2019, Poniedziałek
Klikuszowa od nr 141 (Pępek) do nr 104 (Żółtek)

12 I 2019, Sobota
Klikuszowa od nr 103 (Matuszek) do nr 63B (Wójciak)

Życzymy błogosławionego Roku 2017!