Narodzenie Pańskie

Wtorek, 25 grudnia 2018

Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z największą radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu… Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga Wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości. Niech ta Boża radość i miłość przedłuży się na kolejne dni naszego świętowania i codzienność.

Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika i tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Gorąco polecam tę zbiórkę ofiarności Parafian!

Zaś w czwartek, 27. grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. Janowy Prolog o Słowie, które stało się Ciałem, jest wyróżniającym się tekstem w bożonarodzeniowej liturgii słowa.

Najbliższa niedziela, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona wzorem dla nas i naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne życie, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Boga, by w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i atakach różnorakich wrogów, nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym kościołem.

Od 27. grudnia, rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Przeżyjmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej.

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości i Polonii będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas.