Aktualności

Święcenia Kapłańskie A.D. 2018

Poniedziek, 4 czerwca 2018
Dnia 26 maja w katedrze na Wawelu abp Marek Jędraszewski udzielił święceń kapłańskich 20 diakonom, w tym Michałowi Hansowi, odbywającemu w naszej parafii praktykę diakońską.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9. W katedrze, pomiędzy konfesją św. Stanisława a Ołtarzem koronacyjnym ustawiło się 20 diakonów. Metropolita krakowski udzielił im święceń kapłańskich. Chwilę później rozpoczęła się liturgia eucharystyczna, koncelebrowana przez neoprezbiterów.

Wyświęceni 26 maja kapłani formowali się do kapłaństwa wraz z sześcioma klerykami z diecezji bielsko-żywieckiej (ich święcenia rozpoczęły się o godz. 10 w katedrze w Bielsku-Białej). Patronem całego rocznika jest bł. ks. Michał Sopoćko, spowiednik i kierownik duchowy św. s. Faustyny z czasów jej pobytu w Wilnie.

Nowym kapłanom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask na drodze kapłańskiego życia!