Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Czwartek, 31 maja 2018

Dzisiaj, 31 maja, uczestniczymy w kolejnej niepojętej tajemnicy na¬szej wiary. Jest nią uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiej wiary. Realizuje się ona podczas każdej Mszy Świętej.

Dzisiejszego dnia chcemy tę prawdę jeszcze bardziej przeżyć i zamanifestować ją całemu światu, przez pro¬cesję eucharystyczną do czterech ołtarzy. Dziękując Bogu za bezcenny dar Eucharystii, upraszać będziemy potrzebne błogosławieństwo światu, Kościołowi, parafii i nam samym.

Eucharystyczny Chrystus pragnie być obecny w naszym życiu nie tylko od święta, lecz, na co dzień. Bądźmy w tym szczególnym dniu w stanie łaski uświęcającej. W dzisiejszą uroczystość - porządek nabożeństw świąteczny. Po Mszy św. o godz. 9.3o, wyruszy uroczysta procesja. O godz. 16.3o – nabożeństwo majowe i ostatnia Msza św. dzisiejszej uroczystości. Za pobożny udział w dzisiejszej procesji zyskujemy odpust zupełny.

Tradycyjnie, składka z Bożego Ciała, w całej archidiecezji, jest przeznaczona na nowo budujące się kościoły. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, nie tylko dzisiaj, ale także przez całą oktawę Bożego Ciała. Procesja po Mszy św. wieczornej. Prosimy o liczny udział.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.oo, a godz.18.oo Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 19.15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Różaniec od godziny 17.3o i zmianka tajemnic różańcowych.

Dziś ostatnie nabożeństwa majowe, o godz.16.3o, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. o godz.18.oo.

Prymicje ks. Michała w naszej parafii będą w najbliższą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.3o. W tym też dniu, dekanalna zbiórka do puszek, (przy kościele), dla młodych, którzy udają się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Polecamy tę składkę, ofiarności parafian.

W tym miejscu, jeszcze raz dziękujemy wszystkim, za złożony trud, w przygotowanie i uświetnienie tej wielkiej uroczystości. Bóg zapłać!