Uroczystość Najświętszej Trójcy

Niedziela, 27 maja 2018

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Ile razy świadomie i pobożnie czynimy znak krzyża w imię trzech Osób Boskich, wyznajemy wiarę w Trójcę. Ten gest sprawia, że myślimy o Ojcu, wzywamy Syna i pozdrawiamy Ducha Świętego, żeby wejść w ten sposób w nową rzeczywistość, gdzie "ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce nie zdołało pojąć, co Bóg przygotował tym, którzy Go miłują" (l Kor 2,9).

W czwartek, 31 maja, uczestniczyć będziemy w kolejnej niepojętej tajemnicy na¬szej wiary. Jest nią uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiej wiary. Realizuje się ona podczas każdej Mszy Świętej. W tym jednak dniu chcemy tę prawdę jeszcze bardziej przeżyć i ją zamanifestować całemu światu, przez pro¬cesję teoforyczną do czterech ołtarzy. Dziękując Bogu za bezcenny dar Eucharystii, upraszać będziemy potrzebne błogosławieństwo światu, Kościołowi, parafii i nam samym.

Prosimy o liczny udział. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne i chłopców z dzwoneczkami. Wszystkie feretrony, chorągwie i sztandary niech będą niesione. Jest to wyraz wiary i szacunku do poprzednich pokoleń. Na trasie procesji, przyozdóbmy domy. Przyjdźmy w strojach regionalnych. Kultywujmy piękną tradycję poprzednich pokoleń. Prosimy, by kapela góralska uświetniła tę wielką uroczystość, a OSP prosimy o pomoc w zabezpieczeniu całej trasy procesji.

Pójdziemy w Klikuszowej „zakopianką”, a następnie w stronę Obidowej, i nową drogą w stronę Gimnazjum. Powrót „Szewczykówką”. Ołtarze będą w następujących miejscach:
  • Ołtarz I - przy grocie (na terenie kościoła) - o przygotowanie prosimy mieszkańców Obidowej;
  • Ołtarz II - przy budynku OSP - o przygotowanie prosimy mieszkańców Klikuszowej;
  • Ołtarz III - przy posesji P. Pudzisz (naprzeciw Gimnazjum) - o przygotowanie tego ołtarza prosimy mieszkańców Lasku;
  • Ołtarz IV - przy posesji P. Żółtek, na początku Szewczykówki. Prosimy, aby ten ołtarz przygotowali mieszkańcy Trutego.

Przypominamy, że w Uroczystość Bożego Ciała nie wystarczy być tylko na procesji, lecz należy uczestniczyć we Mszy św. gdyż jest to święto obowiązujące w sumieniu. Na zakończenie procesji będzie jeszcze możliwość uczestniczenia we Mszy św. Po Mszy św. o godz. 9.3o wyruszy uroczysta procesja. Tradycyjnie, składka z tego dnia przeznaczona jest na budownictwo sakralne. W oktawie Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej, uczestniczyć będziemy w procesjach wokół koś¬cioła. Już dziś prosimy o liczny udział.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.oo, a godz.18.oo Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 19.15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Różaniec od godziny 17.3o i zmianka tajemnic różańcowych.

Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, po Mszy św. o godz.18.oo, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. o godz.18.oo.

Prymicje ks. Michała, będą w naszej parafii w przyszłą niedzielę, 3 VI, na Mszy św. o godz. 11.3o. Prosimy o pomoc w ich przygotowaniu. W tym też dniu, dekanalna zbiórka do puszek, (przy kościele), dla młodych, którzy udają się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Polecamy ofiarności parafian.

W tym miejscu, już dziś dziękujemy wszystkim, za złożony trud, w przygotowanie i uświetnienie tej wielkiej uroczystości. Bóg zapłać!

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!