Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Niedziela, 20 maja 2018

W dzisiejszą uroczystość, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe serce i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!

Dziś zyskujemy po raz kolejny w ciągu roku liturgicznego odpust zupełny za pobożne odśpiewanie hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź (EI 26,1).

W naszej parafii I Komunia św. Na Mszy św. o godz. 9.30, 56. dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyła we Mszy św. O godz. 16.00, wraz z rodzicami i chrzestnymi ponownie się zgromadzą w kościele, na specjalnym nabożeństwie odnowienia Chrztu św. i majówce. Później przewidziane jest rozdanie obrazków i pamiątkowe zdjęcia. Przez cały tzw. „Biały Tydzień”, dzieci będą uczestniczyły we Mszy św. i przystępowały do Komunii św.

Rodzicom dzieci komunijnych i rodzicom kandydatów do bierzmowania, dziękujemy za piękne przygotowanie kościoła i obejścia na dzisiejszą uroczystość oraz za dar (ornat), jaki złożyli z tej okazji dla naszego kościoła. Bóg zapłać!

W środę, 23 maja, kolejna uroczystość. Na Mszy św. o godz. 18.00, J.E. ks. Abp Marek Jędraszewski, udzieli 56. młodym ludziom, sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Proszę o godny i liczny udział w tych uroczystościach.

Jutro, w poniedziałek, 21 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Porządek Mszy św. - niedzielny.

W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

W dniu 26 maja br. o godz. 9.00, Jego Ekscelencja Ks. Abp Marek Jędraszewski, w Katedrze Wawelskiej wyświęci 19 neopreziterów dla Archidiecezji Krakowskiej, wśród nich naszego dk. Michała Hansa. Otoczmy modlitwą nowych kapłanów. Niech Pan błogosławi im na ich drodze powołania i niech ich umacnia.

W przyszłą niedzielę, 27 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy i Msza prymicyjna w rodzinnej miejscowości już ks. Michała. Prymicje w naszej parafii będą 3 VI, na Mszy św. o godz. 11.30. Proszę o pomoc w ich przygotowaniu.

W przyszłą niedzielę odpust w Morawczynie. Msze św.: o godz. 8.30, a suma odpustowa o godz.11.30.

31 maja, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Już dziś prosimy, tak jak w poprzednie lata, zgodnie z tradycją, o przygotowanie czterech ołtarzy. Suma w Boże Ciało będzie o godz. 9.30. Rocznica I Komunii będzie w I Piątek miesiąca o godz.18.00.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.
Szczęść Boże!.