Ogłoszenia parafialne

7 Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 13 maja 2018

Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

W przyszłą niedzielę, 20 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu, nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Na Mszy św. o godz. 9.3o, przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. 56. dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyła we Mszy św. Spowiedź przed tą uroczystością w sobotę od godz. 9.oo.

W środę, 23 maja, kolejna uroczystość w parafii. Na Mszy św. o godz. 18.oo, J.E. ks. Abp Marek Jędraszewski, udzieli 56. młodzieży sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej.

Przygotowania rozpoczniemy już w najbliższy piątek. Obecność kandydatów obowiązkowa. Spowiedź przed tą uroczystością we wtorek, 22 maja, od godz. 17.oo. Spotkanie z rodzicami bierzmowanych, jutro po Mszy św. i nabożeństwie majowym.

Kolejna wielka uroczystość to święcenia kapłańskie dk. Michała, które będą 26 maja. Parafia organizuje wyjazd do katedry na Wawelu. Zapisy w zakrystii.

Codziennie gromadzimy się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. Tyle ważnych spraw mamy do „omodlenia” przed obliczem Matki Bożej. Przypominamy i prosimy o liczny udział w nabożeństwach majowych.

W tym tygodniu patronują nam:
  • w czwartek, 14 maja - święty Maciej, apostoł, wybrany do grona Dwunastu na miejsce Judasza. Jest on patronem między innymi budowniczych, kowali, cieśli, cukierników, także oręduje za małżeństwami pragnącymi potomstwa;
  • w sobotę, 16 maja - święty Andrzej Bobola, kapłan i męczennik. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął, jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa. Jego relikwie znajdują się w kościele Ojców Jezuitów przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie.
Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!.