Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 6 maja 2018

Dziś szósta niedziela Wielkanocy, a zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Wchodzimy dalej w maryjny miesiąc maj. Codziennie gromadzimy się na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W parafialnym kościele, nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo, a w niedzielę i święta o godz.16.3o. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Zapraszamy do naszej świątyni i licznego udziału w tych majowych nabożeństwach.

Już wkrótce z królewskiego Krakowa na całą Polskę popłynie wdzięczny głos Kościoła, dziękującego Bogu za świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski. Niech wtorkowa uroczystość będzie dniem odnowienia naszej troski o Ojczyznę, co powinno się wyrażać w pracy dla jej rozwoju oraz w gorliwej modlitwie. Zachęca nas do tego święty Paweł, prosząc: „módlcie się za wszystkich!”. Procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę w przyszłą niedzielę o godz.9.oo.

Dziś 6 maja, wspominamy też św. Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej.

Od poniedziałku do środy przypadają doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha. Modlitwy nowenny będziemy odmawiać na zakończenie nabożeństwa majowego.

Spotkanie grupy dziecięcej „Mały Apostoł” w sobotę o godz.14.oo, a próba scholii dziecięcej o godz.15.oo w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy. Krąg biblijny w sobotę o godz.19.oo.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!