Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 29 kwietnia 2018

Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.

W najbliższy wtorek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo, a w niedzielę i święta nakazane, przed Mszą sw. o godz. 16.30. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel.

Kiedy wiele osób i rodzin boryka się z problemem bezrobocia, a co za tym idzie - często dramatyczną sytuacją materialną, nie można pominąć okazji, jaką daje pierwszomajowe wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, aby żarliwie prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.oo spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 18.oo. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.oo, a godz.18.oo Msza św.

W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 19.15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Różaniec od godziny 17.3o i zmianka tajemnic różańcowych.

W czwartek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

Na Mszy św. godz.11.3o uroczyste obchody Dnia Strażaka, będziemy polecali Bożej Opatrzności wszystkich żyjących i zmarłych druhów pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie!

Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek dnia 4 maja 2018 roku. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.

Spotkanie grupy dziecięcej „Mały Apostoł” w sobotę o godz.14.oo, a próba scholii dziecięcej o godz.15.oo w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy. Krąg biblijny w sobotę o godz.19.oo.

Parafia wzbogaciła się w nową i utwardzoną, kolejną część parkingu. Dziękuję Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej za przekazanie tłucznia, a parafia dokupiła tylko brakujące 40 ton. Szczególne podziękowanie dla firmy Pana Krzysztofa Czubernata, która wykonała wszystkie prace po kosztach własnych. Wielkie Bóg zapłać!

W tym tygodniu patronują nam:
  • 2 V - Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
  • 4 V - Święty Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków (wspomnienie obowiązkowe).

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!