Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela wielkanocna

Niedziela, 22 kwietnia 2018

Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. W ten sposób nawiązujemy do najstarszego w chrześcijańskiej ikonografii wizerunku Jezusa, jako Pasterza dźwigającego na swoich ramionach owcę, którą jest każdy z nas. Równocześnie ten dzień poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Włączmy się w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy.

Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie zbawczej Ofiary Chrystusa podczas Eucharystii, oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej ks. prof. zw. dr hab. Janusz Mastalski, gości w naszej parafii, witamy Go serdecznie, a także kleryków, którzy wygłoszą kazania.

Nie zapominajmy też, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie, do ciągłego powstawania, powracania, jest Boże miłosierdzie. Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź świętą i Komunię wielkanocną.

Jutro, w poniedziałek, 23 kwietnia, będziemy obchodzili uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi.

W środę 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

Od jutra, rozpoczynamy prace renowacyjne przy kaplicy Matki Bożej, a także będą wykonane poprawki malarskie w całym kościele. W przyszłą niedzielę, będzie tzw. „kopertówka” na pokrycie kosztów tych prac. Już dziś, serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

Zapraszamy na „Wieczór Chwały”, który odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.oo. Modlitewne spotkanie poprowadzą zakonnicy z Towarzystwa Ducha Świętego.

Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy św.

Spotkanie grupy dziecięcej „Mały Apostoł” w sobotę o godz.14.oo, a próba scholii dziecięcej o godz.15.oo w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy. Krąg biblijny w sobotę o godz.19.oo.

Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!