Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 15 kwietnia 2018

Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty - komunii.

My często, za świętym Tomaszem, mówimy: „szukam Boga”. Tymczasem już wiemy: nie trzeba Go szukać. Bóg jest, i to zawsze. Trzeba Go tylko rozpoznać. I to niech na nas ciąży obowiązek dawania świadectwa, że Bóg jest i można Go rozpoznać.

Niedziela dzisiejsza przeżywana jest także, jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.

Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Włączmy się już dziś całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej gościł będzie w naszej parafii, a klerycy wygłoszą kazania.

Od 24 IV rozpoczynamy prace renowacyjne przy kaplicy Matki Bożej, a także będą wykonane poprawki malarskie w całym kościele. Przewidywany czas pracy to miesiąc. W najbliższy poniedziałek będą montowane rusztowania i ruszą przygotowania do czekających nas prac. Proszę o pomoc w montażu rusztowań.

W porozumieniu z sołtysami, 29 kwietnia, będzie tzw. „kopertówka” na pokrycie kosztów tych prac, zaś w najbliższą niedzielę, jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Krakowie. Z góry składam serdeczne Bóg Zapłać!


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!