IV Niedziela Adwentu

Niedziela, 24 grudnia 2023

Dziś Wigilia, ostatnia niedziela Adwentu i rozpoczynamy Święta Bożego Narodzenia. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani?

Wigilia to wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy Wigilijną Wieczerzę. Msze św. w porządku niedzielnym. Eucharystii o godz.17:00 nie będzie.

Wigilijnej Wieczerzy powinna towarzyszyć wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Prosimy, aby na stół wigilijny nie podawać alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią.

Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie; by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24:00. Tak czynili nasi ojcowie i my bądźmy wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Prosimy o uroczystą oprawę Pasterki i Mszy św. Bożego Narodzenia. Pasterka w Morawczynie o godz. 22:00.

Jutro, w uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego, podobnie jak w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika.

Tradycyjnie, składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, a z Bożego Narodzenia na „świętopietrze”.W święto św. Szczepana pierwszego męczennika, składka przeznaczona jest na UJPII.

• W środę – św. Jan Apostoł i Ewangelista, autor czwartej Ewangelii, Apokalipsy i trzech listów, jedyny Apostoł, który umarł śmiercią naturalną;
  • W czwartek – św. św. Młodziankowie – niewinne dzieci z Betlejem, zamordowane z rozkazu Heroda obawiającego się o swoją władzę i przywileje; dzień ich liturgicznego święta to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.

Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni. Na obecny tydzień powierzamy nasz parafialny kościół mieszkańcom Klikuszowej od nr 12. do 21A. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.

Niech Boża Dziecina nam błogosławi.