Ogłoszenia parafialne

27. Niedziela zwykła

Niedziela, 8 października 2017

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie, po Eucharystii o godz. 17:00. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy!
 
Dziś, 8 października, obchodzimy Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II.
 
Decyzją Konferencji Episkopatu Polski XVII Dzień Papieski obchodzimy pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Zadaniem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wsparcie, głownie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowanie są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej polecamy życzliwość Parafian, tę dzisiejszą specjalną zbiórkę do puszek, przy kościele.
 
Po spotkaniu z sołtysami, ks. proboszcz ogłasza w przyszłą niedzielę składkę na dalszej prace w naszej parafii. Wszystkim rodzinom, które do tej pory przyczyniły się finansowo do odnowienia naszego kościoła i jego utrzymania, składa gorące, Bóg zapłać!
 
W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Tego dnia odmówmy różaniec w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.
 
W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
 
W tym tygodniu patronują nam:
  • 9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160 – 1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka (wspomnienie obowiązkowe).
  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829 - 1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich (wspomnienie obowiązkowe).
 
Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!


Ks. Stanisław Szklany
Proboszcz