Niedziela, 1 października 2023

Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej o godzinie 17:00 i październikowym nabożeństwie. Pamiętajmy iż: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

Pamiętajmy też i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. W ciągu tygodnia rozważania na nabożeństwach różańcowych przygotowują dzieci i młodzież. W niedzielę różaniec o godz. 16:30.Prowadzą Róże z poszczególnych miejscowości.

Za tydzień uczcimy drugi tytuł naszego kościoła - Matki Bożej Różańcowej. Na Mszy św. o godz. 11:30 główne uroczystości. W naszej wspólnocie parafialnej jest to dzień dożynek. Dziękujemy za zebrane plony i prosimy Boga, aby na stole nikomu nie zabrakło chleba. Już dziś dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej, którzy nas prezentują podczas dożynek. Dziękujemy też za przygotowanie ołtarzy przez poszczególne wioski i za kultywowanie pięknej tradycji poprzednich pokoleń.W przyszłą niedzielę różaniec z procesją wokół kościoła, po Mszy św. o godz. 11:30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek,piątek i sobotę miesiąca. W czwartek zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Od godz. 16:00 spowiedź przed pierwszym piątkiem, a o godz.17:00. Różaniec i Eucharystia. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16:00, a o godz.17:00 Różaniec i Msza św.W Morawczynie spowiedź od godz. 18:30. Po spowiedzi Msza św.Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną; w piątek od godz. 9:00.

W ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, w poniedziałek, na Mszy św. o godz. 17:00 - poświęcenie różańców. Zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne i rodziców.

Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10:00. Prowadzi ks. Tadeusz. Serdecznie zapraszamy.

21 X, w sobotę, organizowana jest pielgrzymka do grobu bł. Rodziny Ulmów. W programie: Msza św. w kościele w Markowej, gdzie znajduje się grób bł. Rodziny Ulmów, zwiedzanie muzeum oraz zamku w Łańcucie. Wyjazd o godz. 6:00. Koszt pielgrzymki to 170 zł., które wpłacamy przy zapisie.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • Poniedziałek, 2 października – św. św. Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie;
  • Środa, 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy;
  • Czwartek, 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.

Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni. Na obecny tydzień powierzamy nasz parafialny kościół mieszkańcom Obidowej od nr 1. do 10. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.