Zmartwychwstanie Pańskie

Niedziela, 1 kwietnia 2018

Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść, aby dotarła do każdego ludzkiego serca. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana! Ponieśmy ją w świat, w naszą codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca.

Jako ludzie wierzący składamy sobie życzenia, aby wiara w obecność zmartwychwstałego Jezusa pośród nas przeniknęła nasze życie w każdym jego wymiarze. Wszystkim parafianom w kraju i rozproszonym po całym świecie, gościom życzymy i modlimy się, ażeby w życiu każdego z Was nie zabrakło miłości, tej Bożej, której nauczył nas Pan Jezus wydając siebie z miłości za zbawienie świata; aby nie zabrakło radości pomimo trudnych chwil życiu i aby nie zabrakło na naszych stołach chleba powszedniego, za który teraz dziękujemy Panu Bogu przy świątecznych stołach. Szczęść Boże!

Poniedziałek - Drugi dzień świąt Wielkanocnych. Msze św. w porządku niedzielnym z wyjątkiem Eucharystii o godz.17.oo, której nie będzie. Ofiara na tacę w ten dzień przeznaczona jest na UJP II i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać!

Zachęcamy bardzo gorąco do uczestnictwa w Mszach św. przez całą oktawę Wielkanocy. Pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, w tym szczególnym czasie. W piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.3o spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 18.oo. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.3o, a godz.18.oo Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 19.15. Po spowiedzi Msza św.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Różaniec od godziny 17.3o.

Za tydzień - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać.

Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!