Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Eielkiego Postu

Niedziela, 18 marca 2018

Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Do dziś towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej. Stąd jeszcze większa zachęta do tych, którzy w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

W najbliższy piątek, po Mszy św. Rannej, drogę krzyżową odprawiają przewodnicy. O godz. 16.3o, wspólna droga krzyżowa, a o godz. 19.3o, będzie ulicami Klikuszowej i Lasku. Tradycyjnie proszę Strażaków o zabezpieczenie trasy a nauczycieli o rozważania. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.oo. Bardzo prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

W Morawczynie droga krzyżowa w piątek o godz. 18.oo, a po niej Msza św., a w każdą niedzielę o godz. 8.3o Msza św., a po niej Gorzkie żale i kazanie pasyjne. Nie żałujmy czasu, by trwać przy Chrystusowym Krzyżu - znaku zbawienia.

Szczególnie zachęcamy do dobrego i owocnego przeżycia świętego czasu rekolekcji. Udział w rekolekcjach parafialnych jest potwierdzeniem tego, że jestem człowiekiem wierzącym i pragnę przeżyć święta w radości zmartwychwstania. Nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem. Program rekolekcji jest dostępny w gablotce parafialnej, na stronie internetowej parafii i sukcesywnie będzie przypominany każdego dnia rekolekcji.

Zakończenie rekolekcji w środę, a składka z tego dnia przeznaczona będzie na dla ks. Rekolekcjonisty, jako podziękowanie za trud głoszenia Słowa Bożego i przygotowania nas do Wielkanocy. A kto miałby życzenie, to w poniedziałek i wtorek, zgodnie z tradycją, ofiara na tacę w czasie Mszy św. o godz. 9.oo i 18.oo, przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

W poniedziałek 19 III, będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece. Wstawiennictwu św. Józefa będziemy również powierzać wszystkie osoby noszące Jego imię.

Przyszła niedziela, 25 marca, jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Podczas Mszy św. Poświęcimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie gałązki słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta - Chrystusa Mesjasza. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a o godz. 11.3o poświęcenie z procesją i konkurs na najpiękniejszą palmę.

W zakrystii można nabyć baranki na stół wielkanocny. Ofiary za baranki tradycyjnie przeznaczane są na pomoc chorym, starszym i niepełnosprawnym. W ten osób Caritas Archidiecezji Krakowskiej stara się, by tradycję stawiania na wielkanocnym stole baranka połączyć z troską o tych o najbardziej potrzebujących.

Podziękowanie za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego: dla Róży Matek Bronisławy Jaróg, Weroniki Obrzut, Stanisławy Plewy z Lasku, Józefy Iwaniec i z Róż z Trutego. Serdeczne Bóg zapłać!

Spotkanie grupy dziecięcej „Mały Apostoł” w sobotę o godz. 14.oo, a próba scholii dziecięcej o godz.15.oo w salce parafialne. Serdecznie zapraszamy.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!