Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 11 marca 2018

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu, różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją „Laetare”, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w okresie wielkopostnym, w parafialnym kościele, drogę krzyżową po Mszy św. rannej odprawiają przewodnicy. O godz. 16.3o, wspólna droga krzyżowa, a dla młodzieży o godz. 19.3o. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.oo. Bardzo prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

W Morawczynie droga krzyżowa w piątek o godz. 18.oo, a po niej Msza św., a w każdą niedzielę o godz. 8.3o Msza św., a po niej Gorzkie żale i kazanie pasyjne. Nie żałujmy czasu, by trwać przy Chrystusowym Krzyżu - znaku zbawienia.

W przyszłą niedzielę, 18 marca, rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Udział w rekolekcjach parafialnych jest potwierdzeniem tego, że jestem człowiekiem wierzącym i pragnę przeżyć święta w radości zmartwychwstania. Nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem. Program rekolekcji będzie dostępny w gablotce parafialnej, na stronie internetowej parafii, dzieciom i młodzieży na lekcjach katechezy przekażą katecheci.

Zakończenie rekolekcji w środę, a składka z tego dnia przeznaczona będzie na dla ks. Rekolekcjonisty, jako podziękowanie za trud głoszenia Słowa Bożego i przygotowania nas do Wielkanocy. A kto miałby życzenie, to w poniedziałek i wtorek, zgodnie z tradycją, ofiara na tacę w czasie Mszy św. o godz. 9.oo i 18.oo, przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

W czwartek przypada rocznica śmierci ks. Prałata Wojciecha Jakubca, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

W sobotę 17 marca, ks. Zbigniew obchodzi swoje imieniny. Życzymy wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej w pracy duszpasterskiej i katechetycznej na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Szczęść Boże!

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!