Ogłoszenia parafialne

24. Niedziela zwykła

Niedziela, 17 września 2017

Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Środków Masowego Przekazu. We współczesnym świecie media mają ogromne siłę, bo zawładnęły wyobraźnią niemal wszystkich ludzi. Ale to każdy z nas bierze na siebie odpowiedzialności, jak wykorzysta myśli, które z nich płyną. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nas i pracowników mediów, by triumfowała prawda i dobro.

We wrześniu szczególnie modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców. W nadchodzącym tygodniu będzie ku temu specjalna okazja, bo jutro, 18 września przypada święto Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, nadal jest on czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii przez jego wstawiennictwo będziemy prosić o świętość dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłości naszego Narodu i Kościoła.

W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo będziemy się modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniami Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

Zapraszamy jeszcze raz na wspólne pielgrzymowanie do Sanktuarium św. Jana Pawła II do Łagiewnik i uczestnictwa w modlitwie w piątek 22 września. Wyjazd o godz. 14:00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii, a koszt wyjazdu to 30 zł.

W Tym tygodniu patronują nam:
  • 20 IX – Święci Andrzej Kim Taegon (1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijańskich; Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze którzy ponieśli śmierć męczeńską.
  • 23 IX – św. Ojciec Pio (1887 - 1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia