1. Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 18 lutego 2018

Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się trwające od Środy Popielcowej, Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych, by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”.

Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w okresie wielkopostnym, w parafialnym kościele, drogę krzyżową po Mszy św. rannej odprawiają przewodnicy. O godz. 16.3o, wspólna droga krzyżowa, a dla młodzieży o godz. 19.3o. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.oo. Bardzo prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

W Morawczynie droga krzyżowa w piątek o godz. 18.oo, a po niej Msza św., a w każdą niedzielę o godz. 8.3o Msza św., a po niej Gorzkie żale i kazanie pasyjne. Nie żałujmy czasu, by trwać przy Chrystusowym Krzyżu - znaku zbawienia. Niech ten Krzyż przypomina, że największą wartością w życiu jest miłość płynąca z tego właśnie Krzyża: „W krzyżu miłości nauka”.

Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, Parafia przesyła ją na konto Centrum. Bóg zapłać za ofiarę serca!

Na święty czas Wielkiego Postu życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego!