Ogłoszenia parafialne

2. Niedziela Zwykła

Niedziela, 14 stycznia 2018

Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

W przyszłą niedzielę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia - Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych: Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

Powoli kończy się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i  rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Plan Kolędy jest dostępny na stronie internetowej i w gablotce parafialnej. Plan wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień:

W tym tygodniu patronują nam:
  • 17 I - św. Antoni (251-356), jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim.
  • 19 I - św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!