Ogłoszenia parafialne

Święto Świętej Rodziny, Jezusza, Maryi i Józefa

Niedziela, 31 grudnia 2017

Dzisiejsza niedziela, ostatnia kończącego się 2017 roku, jest jednocześnie świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona wzorem dla nas i naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne życie, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Boga, by w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i atakach różnorakich wrogów, nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym kościołem.

Dzisiaj, 31 grudnia, przypada także wspomnienie świętego Sylwestra - papieża – i zakończenie roku kalendarzowego 2017r. Podczas nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz.17.oo, podziękujemy Bogu, Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, którego w tym czasie doznaliśmy. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości Boga. Będziemy prosili o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami, parafią i nad naszą Ojczyzną i tymi, którzy się rozproszyli po całym świecie. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga, wysławiamy” podczas nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Po nabożeństwie Msza św. dziękczynna na zakończenie starego roku.

W poniedziałek, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2018r. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Składka z tego dnia jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16.oo spowiedź przed  pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 17.oo. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.oo, a godz.17.oo Msza św.

W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18.15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Różaniec od godziny 16.3o.

W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. niedzielny. Składka z tego dnia jest przeznaczona na misje.

W najbliższą niedzielę, 7 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Może warto przypomnieć sobie datę i miejsce naszego chrztu, a może zdać sobie sprawę, że poprzez chrzest każdy z nas stał się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego lepszego – świętego życia.

W tym tygodniu patronuje nam:    
  • W czwartek, 2 stycznia, w liturgii wspominamy świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów żyjących w IV wieku i Doktorów Kościoła. W tym dniu modlimy się za misjonarzy i misje.
    
Niech te szczególne dni będą przeżyte w wierze i radości serca.
Szczęść Boże!