Narodzenie Pańskie

Poniedziek, 25 grudnia 2017

Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z największą radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu… Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga Wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości. Niech ta Boża radość i miłość przedłuży się na kolejne dni naszego świętowania i codzienność.

Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika i tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Gorąco polecam tę zbiórkę ofiarności Parafian!

Zaś w środę, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. Janowy Prolog o Słowie, które stało się Ciałem, jest wyróżniającym się tekstem w bożonarodzeniowej liturgii słowa.

W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, przypada wspomnienie świętego Sylwestra I, papieża i zakończenie roku kalendarzowego 2017. Podczas nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 17.oo podziękujemy Bogu, Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, którego w tym czasie doznaliśmy. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości Boga. Będziemy prosili o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami, parafią i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga, wysławiamy” podczas nabożeństwa, będzie można uzyskać odpust zupełny. Po nabożeństwie Msza św. dziękczynna na zakończenie starego roku.

W najbliższy poniedziałek, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2018. Tego dnia, w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Składka z tego dnia jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

Od 27. grudnia, rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Przeżyjmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i  rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej.
Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości i Polonii będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas.