Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 22 marca 2020

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu, różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją „Laetare”, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca, wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii miały się rozpocząć rekolekcje wielkopostne. Udział w rekolekcjach parafialnych był zawsze potwierdzeniem tego, że jesteśmyludźmi wierzącymi i pragniemy przeżyć święta w radości zmartwychwstania. W tym roku rekolekcje miał prowadzić ks. Zbigniew Kryjomski. Ze względu na epidemię koronawirusa i bezpieczeństwo parafian zostały odwołane. Nauki rekolekcyjne, które miał wygłosić ks. Zbigniew będą dostępne na Facebooku.

W tym trudnym doświadczeniu, jakim jest rozwój epidemii, łączymy się z Wami modlitwą i słowem nadziei, że potrafimy ten czas przeżyć solidarnie, złączeni wiarą i miłością. „Od nagłej i niespodziewanej śmierci zachowaj nas Panie”.

W środę, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 17.oo.

Parafia rozprowadza baranki na stół wielkanocny. Bardzo gorąco zachęcamy do takiego gestu miłości. Można je nabyć w zakrystii.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię, mieszkańcom Klikuszowej od nr 144 do 157. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!