Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Adwentu

Niedziela, 24 grudnia 2017

Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu i równocześnie Wigilię Bożego Narodzenia. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani?

Wigilia Bożego Narodzenia - wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy tę wigilijną wieczerzę. Mszy św. o godz.17.oo nie będzie.

Wigilijnej wieczerzy powinna towarzyszyć wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Prosimy, aby na stół wigilijny nie podawać alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią.
Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.oo. Tak czynili nasi ojcowie i my bądźmy wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Pasterka w Morawczynie o godz.22.oo.
Tradycyjnie, składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, a z Bożego Narodzenia na „świętopietrze”.

W poniedziałek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt, we wtorek 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, Mszy św. godz. 17.oo. nie będzie. Składka z tego dnia przeznaczona jest na UJPII.

Betlejemskie Światło Pokoju, to płomień, który został rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Niesiony rękoma skautów, przebył drogę aż do naszego kraju. Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz. Pali się w naszej świątyni przed ołtarzem głównym i można go zabrać do swoich domów.
 
Niech te szczególne dni będą przeżyte w wierze i radości serca.
Szczęść Boże!