Ogłoszenia parafialne

7. Niedziela Zwykła

Niedziela, 23 lutego 2020

Dziś kończymy 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Po sumie adorować będą Róże Różańcowe. O godz.15.oo koronka i litania do Miłosierdzia Bożego. Ta adoracja zgromadzi młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci ze szkoły podstawowej. O godz.16.15 różaniec za zmarłych i zakończenie adoracji Mszą św. o godz.17.oo. Ponawiamy zaproszenie do licznego udziału.

Dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego - Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 26. lutego - posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. Msze św. w Środę Popielcową będą następującym w porządku: rano o godz.6.3o, o godz.9.oo i wieczorna o godz.17.oo. W Morawczynie o godz. 17.oo.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone, co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z okazji Wielkiego Postu warto podjąć jakieś postanowienie.

Od jutra, Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej rozpoczniemy dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zaczniemy gromadzić się na nabożeństwach wielkopostnych. Drogę krzyżową, w piątek po Mszy św. rannej odprawiają Przewodnicy. O godz. 16.3o, wspólna droga krzyżowa, a dla młodzieży o godz. 19.3o. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.oo. Bardzo prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

W Morawczynie droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.oo, a po niej Msza św. W okresie wielkopostnym, w każdą niedzielę o godz. 8.3o Msza św. z kazaniem pasyjnym, a po niej - Gorzkie żale.

Nabożeństwo z poświęceniem i wręczeniem modlitewników, dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., w sobotę, 29. lutego - na Mszy św. o godz. 17.oo. Serdecznie zapraszamy!

Można jeszcze nabyć albumy z kościołami min: Podhala i naszego kościoła parafialnego. Album może być piękną pamiątką ofiarowaną na różne uroczystości. Można go zakupić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w cenie zakupu tj. 80 zł.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię, mieszkańcom Klikuszowej od nr 111B do 118. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.oo.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!