Niedziela, 16 lutego 2020

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

Dalej trwamy w 40-godzinnym nabożeństwie poprzedzającym Wielki Post. Po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do następnej Mszy św. Po sumie adoracja do Mszy św. o godz. 17.oo. Po sumie adorować będą Róże Różańcowe. O godz.15.oo koronka i litania do Miłosierdzia Bożego. Ta adoracja niech zgromadzi młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci ze szkoły podstawowej. O godz.16.15 różaniec za zmarłych i zakończenie adoracji Mszą św. o godz.17.oo. Zapraszamy do licznego udziału.

W środę naszym parafialnym zwyczajem wieczorną Mszę Świętą poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która poprzez swój udział w dziele może wyprosić nam u Bożego tronu potrzebne łaski.

W tym tygodniu, w sobotę, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Święto to, jest okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

W przyszłą niedzielę, 23 lutego - ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • 23 II - św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię, mieszkańcom Klikuszowej od nr 104A do 111A. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.oo.