Ogłoszenia parafialne

22. Niedziela zwykła

Niedziela, 3 września 2017

Dziś pierwsza niedziela miesiąca września. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej i modlitwa o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia.

W czwartek, 8 września celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarna słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – to pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, w Klikuszowej i Morawczynie, jutro, 4 września o godzinie 8:00. Zachęcamy i prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców katechetów i wychowawców, był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, by poza nauką znaleźć właściwe miejsce. Zapraszamy do służby ministranckiej, lektorskiej, chóru parafialnego, Grupy Apostolskiej Dzieci, zespołu muzycznego i innych grup, działających w naszej parafii.
 
W tym tygodniu patronują nam:
  • 7.09 – św. Melchior Grodziecki (1582 - 1619), pochodzący z Cieszyna jezuita, męczennik, który zginął podczas prześladowania katolików w Czechach (wspomnienie obowiązkowe);
  • 9.09 – bł. Aniela Salawa (1881 - 1922), świecka służąca, tercjarka z Krakowa, człowiek gorliwej modlitwy i umartwienia (wspomnienie obowiązkowe).
Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!