Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Zwykła

Niedziela, 9 lutego 2020

Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się też w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym.

Dziś rozpoczynamy40-godzinne nabożeństwo, poprzedzające Wielki Post. Po każdej Mszy św. - przez trzy kolejne niedziele - będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do następnej Mszy św. Po sumie adoracja do Mszy św. o godz. 17.oo. Harmonogram adoracji będzie podobny jak w ubiegłe lata. Po sumie adorować będą Róże Różańcowe. O godz.15.oo koronka i litania do Miłosierdzia Bożego. Ta adoracja niech zgromadzi młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci ze szkoły podstawowej. O godz.16.15 różaniec za zmarłych i zakończenie adoracji Mszą św. o godz.17.oo.

Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 11 II - wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
  • 14 II - św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię, mieszkańcom Klikuszowej od nr 96 do 104. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.00.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!