Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Adwentu "Gaudete"

Niedziela, 17 grudnia 2017

Trzecia niedziela Adwentu wprowadza nas do drugiej części tego okresu, w którym zaczynamy bezpośrednie przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. Pan jest coraz bliżej. Czy w naszych sercach znajdzie odpowiednie miejsce, w którym mógłby się narodzić?

Dziś także rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa. Także ta wspólnotowa domowego kościoła.
Narodzenie Jezusa powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.

Zatem przypominamy jeszcze raz o przystąpieniu do sakramentu pojednania, zwłaszcza, jeśli ciążą nam jakieś trudne, od lat niezałatwione sprawy, by spotkać się z miłosiernym Bogiem. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.oo.

W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia - wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Mszy św. o godz.17.oo nie będzie.

Wigilijnej wieczerzy powinna towarzyszyć wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Prosimy, aby na stół wigilijny nie podawać alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią.
Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.oo. Tak czynili nasi ojcowie i my bądźmy wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Pasterka w Morawczynie o godz.22.oo.
Tradycyjnie, składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, a z Bożego Narodzenia na „świętopietrze”.
W poniedziałek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Podobnie w drugi dzień świąt, we wtorek 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Składka z tego dnia przeznaczona jest na UJP II.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!