Ogłoszenia parafialne

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Niedziela, 5 stycznia 2020

Przeżywamy radość z narodzenia Bożej Dzieciny, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą - zgodnie z dawnym polskim zwyczajem - na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.Porządek Mszy św., jak w niedzielę.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Służby Liturgicznej. Taca ztego dnia przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecamy tę składkę ofiarności Parafian.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy:
 • 7 I 2020 Wtorek
  „Kocie Miasto” od nr 174D (Lipkowski)
  Klikuszowa od nr 163 (Kuros) do sklepu (Bryniarski)
 • 8 I 2020 Środa
  Klikuszowa od nr 141 (Pępek) do nr 104 (Żółtek)
 • 9 I 2020 Czwartek
  Klikuszowa od nr 103 (Matuszek) do nr 63B (Wójciak)
 • 10 I 2020 Piątek
  „Pińczów” od nr 182 (Gąsior)
 • 11 I 2020 Sobota
  Trute od nr 12 (Król) do Stacji Kolejowej w Lasku*

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię, mieszkańcom Klikuszowej od nr 46 do 57. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!