Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Środa, 1 stycznia 2020

W pierwszy dzień Nowego Roku 2020. Kościół celebruje uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego Narodu wynika, ze Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w chwilach trudnych. Wpatrujmy się w Nią, bo Ona nosiła pod swoim Sercem Źródło i Początek naszego życia, zbawienia - Jezusa Chrystusa. Maryja od początku trwała przy danym Bogu słowie, wpisując się w Boże dzieło odkupienia. Prośmy Maryję, by zbawienie ofiarowane każdemu z nas nie zostało zmarnowane.

Dziś także obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. Prośmy Boga, by uczynił z nas narzędzia swojego pokoju. W Nowym Roku Pańskim 2020. stańmy się „pokój czyniącymi”. Składkadzisiejszego dnia przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

U progu tego nowego kalendarzowego roku jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się źródłem życia Bożego w każdym z nas. Wszystkim Parafianom i Gościom i Polonii życzymy w nowym roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam w tym - 2020 roku - błogosławi i udziela swej mocy. Szczęść Boże!

Jeszcze raz wszystkim życzymy dobrego roku.