Święto św. Szczepana

Czwartek, 26 grudnia 2019

Dzisiaj, w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy święto Świętego Szczepana, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego”. Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił się przeciwstawić. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany (Dz 7,54-60). Zbudowani jego postawą starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa.Radujmy się czasem Bożego Narodzenia i śpiewem kolęd.

Składane dziś na tacę w całej Polsce ofiary, będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i UJPII w Krakowie. Polecamy zbiórkę ofiarności Parafian.

W oktawie Narodzenia Pańskiego, 27 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę. W sobotę, 28 grudnia, uczcimy Świętych Młodzianków Męczenników. Tego dnia w osobistych modlitwach pamiętajmy o dzieciach nienarodzonych. Jest to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.

W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę. Zachęcam do licznego i rodzinnego udziału w świątecznej Eucharystii. Święta Rodzina Nazaretańska jest dla nas wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.

W naszej parafii rozpoczynamy doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolędę. Plan kolędy jest następujący:
  • 27 XII 2019 Piątek
    Morawczyna cz. I
  • 28 XII 2019 Sobota
    Morawczyna cz. II
    Od końca Obidowej do nr 46A

Niech trwające święta, dla wszystkich parafian, rodzin rozproszonych po świecie i gości, dalej będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn w nasze rodziny i serce każdego z nas.