Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Adwentu

Niedziela, 22 grudnia 2019

Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. We wtorekWigilia i Święta Bożego Narodzenia. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani?

Wigilia Bożego Narodzenia - wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy tę wigilijną wieczerzę. Mszy św. o godz.17.oo nie będzie. Ranna w tym szczególnym dniu będzie o godz. 7.oo.

Wigilijnej wieczerzy powinna towarzyszyć wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Prosimy, aby na stół wigilijny nie podawać alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią.

Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.oo. Tak czynili nasi ojcowie i my bądźmy wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Pasterka w Morawczynie o godz.22.oo.

Tradycyjnie, składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, a z Bożego Narodzenia na „świętopietrze”.

W środę, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt, w środę, 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, Mszy św. o godz. 17.oo. nie będzie. Składka z tego dnia przeznaczona jest na UJPII.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię, mieszkańcom Klikuszowej od nr 21D do 32A. Sprzątanie kościoła wsobotę, od godz. 9.oo.

Niech te szczególne dni będą przeżyte w wierze i radości serca.
Szczęść Boże!