Ogłoszenia parafialne

1. Niedziela Adwentu

Niedziela, 1 grudnia 2019

Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania.

Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy rozważać Jego przyjście w czasach ostatecznych i to zarówno w historii świata, jak i naszej osobistej.

Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Ponieważ, w niedziele Adwentu nie można odprawiać Mszy św. roratnej, niech wyrazem tego będzie nasz liczny udział w roratach w ciągu tygodnia, o godz. 17.oo. Zapraszamy całe rodziny, dzieci z lampionami i młodzież. Jutro na pierwszej Mszy św. roratnej, dzieci otrzymają specjalne plansze, które będą uzupełniały specjalnymi obrazkami w czasie trwania adwentu. Niech w tym czasie, w naszym życiu, nie zabraknie dobrowolnych umartwień i postanowień.

Wraz z początkiem Adwentu rusza największa ogólnopolska akcja Caritas: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Prosimy, aby w każdej rodzinie na stole wigilijnym znalazła się taka świeca. Jest to symbol solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa i przemocy. Takie świece możemy nabyć w zakrystii naszego kościoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16.oo spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 17.oo. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.oo, a godz.17.oo Msza św.

W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18.15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo.

Na czwartek, zapraszamy uczniów klasy ósmej na Mszę św. i konferencję, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

W porozumieniu z sołtysami, 8 grudnia, w przyszłą niedzielę, będzie tzw. „kopertówka”. Celem kolejnej inwestycji jest: projekt i położenie kostki granitowej wokół kościoła. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach św., będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

Naszemu czuwaniu adwentowemu w tym tygodniu patronować będzie:
  • 4 XII - wspominamy św. Barbarę, dziewicę i męczennicę, patronkę górników, hutników i ludzi ciężkiej pracy.
  • 6 XII - św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troskliwością o ich sprawy materialne;
  • 7 XII - św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki Doktora Kościoła;
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Obidowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię, dalejmieszkańcom Obidowej: od nr 79 a do końca.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!