Ogłoszenia parafialne

34. Niedziela Zwykła - Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata

Niedziela, 24 listopada 2019

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Mamy jeszcze w żywej pamięci przeżywany przez nasze pokolenie Rok Święty, do którego przygotował nas i przeprowadził, Święty Jan Paweł II. Wciąż aktualną prawdę o królowaniu Chrystusa oddawało hasło umieszczone na jubileuszowym znaku: „Chrystus wczoraj, dziś i na wieki”. On jest początkiem i końcem wszystkiego! W dzisiejszą niedzielę warto także zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywamy rok liturgiczny i czynnie włączamy się w jego celebracje?

Dziś po Mszy św. o godz. 11.3o, wystawienie Najśw. Sakramentu i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, możemy dziś uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie tego aktu.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Jest to czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki okres liturgiczny, wyciszeni i duchowo przygotowani.Roraty w ciągu tygodnia będą o godz. 17.oo. Już dziś serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację w naszych mieszkaniach i domach.

Zachowując w tym roku zwyczaj, rozprowadzania opłatków na stół wigilijny, Organiści, od poniedziałku będą roznosili opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są częścią wynagrodzenia za pracę w naszym kościele.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny, składamy dobre życzenia. Szczęść Boże!

W tym tygodniu patronuje nam:
  • czwartek, 30 listopada - święty Andrzej Apostoł, brat świętego Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Obidowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię, dalejmieszkańcom Obidowej: od nr 68 a do 78.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!