Ogłoszenia parafialne

33. Niedziela Zwykła

Niedziela, 17 listopada 2019

Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

W czwartek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 24listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy św. o godz. 1130wystawienie Najśw. Sakramentu i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jeżeli będziemy w stanie łaski uświęcającej, możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie tego aktu.

W dniach, od 18 XI do 8 XII br., w szkołach naszej parafii, odbędzie się akcja charytatywna na rzecz osób potrzebujących pomocy, z parafii rzymskokatolickich - miasta Lwowa. Serdecznie polecamy tę akcję charytatywną.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 18 XI - św. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
  • 20 XI - św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,
  • 21 XI - Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,
  • 22 XI - św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Obidowej od nr 50 do 57. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Obidowej od nr 58 do 68.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!