Ogłoszenia parafialne

31. Niedziela Zwykła

Niedziela, 3 listopada 2019

Dzisiejsza, pierwsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu Słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej.

Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

W poniedziałek,11 XI wspominamy św. Marcina (316-397), żołnierza rzymskiego, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem wTours; pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim. Św. Marcin jest patronem naszego kościoła i całej naszej parafii.

Przygotowanie kościoła powierzamy mieszkańcom Klikuszowej - pierwszej części. Wszyscy, każdy na swój sposób, może się włączyć w uświetnienie tej uroczystości. Zapraszamy do licznego udziału. Po zakończeniu Mszy św., procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o uroczystą oprawę Mszy św. i całej procesji. Zapraszamy kapelę góralską, chór, dzieci do sypania kwiatów. Chorągwie i feretrony są wyrazem religijności każdej wspólnoty parafialnej i są pamięcią wiary poprzednich pokoleń. Prosimy, aby zostały przygotowanei niesione w czasie tej uroczystej procesji. To święto całej naszej parafii, każdy powinien się poczuć zaproszonym! Przyjdźmy w strojach regionalnych. Kultywujmy piękną tradycję poprzednich pokoleń.

11 listopada, będziemy obchodzić też, narodowe Święto Niepodległości. Choć żyjemy już w wolnej Ojczyźnie, ciągle musimy pamiętać o potrzebie odrodzenia i dźwigania się narodu w wielu różnych wymiarach. Obok oficjalnych obchodów nasze kościoły i domy wypełnią się modlitwą za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski, i za tych, którzy kształtują jej współczesność.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 4 XI - św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego, patron katechistów i katechumenów,
  • 9 XI - rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Obidowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Klikuszowej - pierwszej części, z racji zbliżającego się odpustu.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!