Ogłoszenia parafialne

18. Niedziela zwykła

Niedziela, 4 sierpnia 2019

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej. Niech trwające wakacje, zwłaszcza dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia naszej wiary. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Każdego dnia pamiętajmy o osobistej modlitwie i częstym korzystaniu z sakramentu pojednania.

W tym tygodniu, przekroczyliśmy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

Msza święta odpustowa na Turbaczu, w Kaplicy Papieskiej przy żółtym szlaku, odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 11.oo. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 6 VIII - święto Przemienienia Pańskiego,
  • 8 VIII - św. Dominik, hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, dominikanów,
  • 9 VIII - św. Teresa Benedykta od Krzyża - Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
  • 10 VIII - św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Trutego. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Trutego do nr 30. do 36. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!