Ogłoszenia parafialne

17. Niedziela zwykła

Poniedziek, 29 lipca 2019

Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godz. 17.3o spowiedź przed pierwszym piątkiem, a o godz.18.oo Eucharystia i Godzina Święta. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.oo, a o godz.18.oo Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 19.15. Po spowiedzi Msza św.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo z różańcem, rozważaniem tajemnic fatimskich i zmianka tajemnic różańcowych o godz.17.3o. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe.

W piątek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

W najbliższy czwartek, 1 sierpnia, przypada 75. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

Dziś, po każdej Mszy św., uroczyste poświęcenie pojazdów na parkingu przykościelnym. Wspieramy swoją ofiarą dzieło misyjne kościoła.

XIX Turniej o puchar przechodni Proboszcza Parafii św. Marcina w Klikuszowej rozpocznie się o godz. 13.oo. Tegorocznym gospodarzem są mieszkańcy Pyzówki. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 29 VII - św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych;
  • 31 VII - św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów;
  • 1 VIII św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Trutego. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Trutego do nr 30. do 36. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!