Ogłoszenia parafialne

16. Niedziela zwykła

Niedziela, 21 lipca 2019

W czwartek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany, jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz. 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go będziemy o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., uroczyste poświęcenie pojazdów na parkingu przykościelnym. Wspieramy swoją ofiarą dzieło misyjne kościoła.

W przyszłą niedzielą, 28 lipca, XIX Turniej o puchar przechodni Proboszcza Parafii św. Marcina w Klikuszowej. Tegorocznym gospodarzem są mieszkańcy Pyzówki. Serdecznie zapraszamy.

Zwracamy się z wielką prośbą do Parafian o możliwości rejestracji, jako potencjalny dawca szpiku podczas akcji: CZĄSTKA CIEBIE MOŻE URATOWAĆ - Zarejestruj się dla Mariusza i innych!”. Taka możliwość będzie min w czasie turnieju parafialnego.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny, składamy dobre życzenia. Szczęść Boże!

W tym tygodniu patronują nam:
  • 22 VII - św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
  • 23 VII - św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
  • 24 VII - św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
  • 26 VII - święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Trutego. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Trutego do nr 19. do 29 B. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!