Ogłoszenia parafialne

12. Niedziela zwykła

Niedziela, 23 czerwca 2019

Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży liczny udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół naszej świątyni, a dziś po Mszy św. o godz. 11.3o.

Jutro Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela, które poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Jutro imieniny naszego ks. kanonika Jana. Już dziś życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego, w dalszej posłudze kapłańskiej. Szczęść Boże!

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. Z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.W tym dniu, zapraszamy do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów.

Przed nami ostatnie nabożeństwa czerwcowe, podczas których uwielbiamy Boże Serce. Weźmy w nich udział, potwierdzając w ten sposób naszą miłość do Boga i gotowość wynagradzania za grzechy nie tylko nasze, ale i całego świata. W przyszłą niedzielę, zakończenie nabożeństw czerwcowych.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy i kolonie, życzymy udanego radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Szczęść Boże!

W tym tygodniu patronują nam:
  • 28 VI - św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła, bo dzięki jego dziełu Adversus hæreses możemy poznać błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, oraz wykład autentycznej wiary;

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 153 do 165. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!