Uroczystość Najświętszej Trójcy

Niedziela, 16 czerwca 2019

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

W czwartek, 20 czerwca, uczestniczyć będziemy w kolejnej niepojętej tajemnicy naszej wiary. Jest nią uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiej wiary. Realizuje się ona podczas każdej Mszy Świętej. W tym jednak dniu chcemy tę prawdę jeszcze bardziej przeżyć i ją zamanifestować całemu światu, przez procesję teoforyczną do czterech ołtarzy. Dziękując Bogu za bezcenny dar Eucharystii, upraszać będziemy potrzebne błogosławieństwo światu, Kościołowi, parafii i nam samym.

Prosimy o liczny udział. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne i chłopców z dzwoneczkami. Wszystkie feretrony, chorągwie i sztandary niech będą niesione. Jest to wyraz wiary i szacunku do poprzednich pokoleń. Na trasie procesji, przyozdóbmy domy. Przyjdźmy w strojach regionalnych. Kultywujmy piękną tradycję poprzednich pokoleń. Prosimy, by kapela góralska uświetniła tę wielką uroczystość, a OSP prosimy o pomoc w zabezpieczeniu całej trasy procesji.
Pójdziemy w Klikuszowej „Zakopianką”, a następnie w stronę Obidowej, i nową drogą w stronę Gimnazjum. Powrót „Szewczykówką”. Ołtarze będą w następujących miejscach:

Ołtarz I - przy grocie - o przygotowanie prosimy mieszkańców Obidowej; Ołtarz II - przy budynku OSP - o przygotowanie prosimy mieszkańców Klikuszowej; Ołtarz III - przy posesji P. Pudzisz - o przygotowanie tego ołtarza prosimymieszkańców Lasku; Ołtarz IV -przy posesji P. Żółtek, na początku Szewczykówki. Prosimy, aby ten ołtarz przygotowali mieszkańcy Trutego.
Przypominamy, że w Uroczystość Bożego Ciała nie wystarczy być tylko na procesji, lecz należy uczestniczyć we Mszy św. gdyż jest to święto obowiązujące w sumieniu. Na zakończenie procesji będzie jeszcze możliwość uczestniczenia we Mszy św. Po Mszy św. o godz. 9.3o wyruszy uroczysta procesja. Tradycyjnie, składka z tego dnia przeznaczona jest na budownictwo sakralne. W oktawie Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej, uczestniczyć będziemy w procesjach wokół kościoła. Już dziś prosimy o liczny udział.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego wewtorek, o godz. 18.oo. W Morawczynie w środę o godz. 8.oo. Możliwość spowiedzi; pół godz. przed Mszą św. Niech nie zabrakniedziękczynienia za rok szkolny. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

Nasz dekanat nowotarski jest zobowiązany pomagać parafii z Woli Justowskiej, przy rozbudowie świątyni. Ks. prob. tej parafii przybędzie do nas w najbliższą niedzielę. Będzie głosił kazania a ofiara na tacę będzie przeznaczona na rozbudowę ich świątyni. Bardzo proszę o wsparcie tej sprawy.

• 17 VI - św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI - św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 148 do 152 B. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.00.