Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Poniedziek, 10 czerwca 2019

W dzisiejszą uroczystość, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe serce i przynosi błogosławieństwo pokoju. Amy, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!

Dziś zyskujemy po raz kolejny w ciągu roku liturgicznego odpust zupełny za pobożne odśpiewanie hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź (EI 26,1).

Jutro, w poniedziałek, 10 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.

Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu: po Mszy św. o godz. 18.oo, oraz w niedziele o godz. 17.3o.

W czwartek, przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego.W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 10 VI - Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła;
  • 11 VI - św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła;
  • 14 VI - bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 138 do 147. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.00.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!