Ogłoszenia parafialne

7. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 2 czerwca 2019

Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32).

I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnegow Eucharystii, odwagę i siły z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

W przyszłą niedzielę, 9. czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy, to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu, nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.oo.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek, od godz. 17.oo spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 18.oo. Na ten dzień, zapraszamy dzieci, które będą obchodziły rocznicę I Komunii św. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.oo, a godz.18.oo Msza św. W Morawczynie spowiedź od godz. 19.15., a później Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych; w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.oo, oraz w niedziele o godz. 16.3o.

W piątek, 7 czerwca, nasza parafia ma wyznaczony dzień nowenny z okazji 40-tej rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II na Podhalu, w kościele św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Wszystkie parafie naszego dekanatu gromadzą się codziennie, od 31 maja do 8 czerwca, w tym kościele, który jest wotum wdzięczności za Jego obecność, jako Papieża, sprzed 40. lat. O godz. 12.oo Msza św. z kazaniem, a następnie nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II i uczczenie Jego relikwii. Zapraszamy do licznego udziału. Centralne uroczystości odbędą się na rynku nowotarskim, 9 czerwca o godz. 10.oo.

8. czerwca, przez teren naszej parafii będzie przebiegała trasa wyścigu kolarskiego. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia i zapraszają do aktywnego kibicowania.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 3 VI - św. Karol Lwanga i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
  • 5 VI - św. Bonifacy, pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik patron Niemiec,
  • 8 VI - św. Jadwiga, królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 128 do 137 A. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!