Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 26 maja 2019

W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych mamach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych, niech zawsze radują Wasze serca.

Powoli kończy się maryjny miesiąc maj. Codziennie gromadzimy się na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Zapraszamy do naszej świątyni i licznego udziału w tych ostatnich majowych nabożeństwach.

Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę, po Mszy Św. o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od poniedziałku do środy przypadają doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

W przyszłą niedzielę, prymicje ks. Szymona w naszej parafii. Msza świeta w Morawczynie (suma odpustowa) o godz. 11:00. Msza święta prymicyjna Ks. Szymona w Morawczynie o 8:30. Msza święta prymicyjna Ks. Szymona w Klikuszowej o 11:30.
Zatem w Morawczynie mamy dwie uroczystości. Proszę o pomoc w ich przygotowaniu.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 29 V - św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
  • 31 V - święto Nawiedzenia NMP,
  • 1 VI - św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 110 do 115 C. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.00.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!